Hracie automaty budú už čochvíľa v Bratislave minulosťou ?

automaty

Zdroj obrázku: www.sme.sk

Ako uviedola celkom nedávno televízia Markíza , Bratislava sa stala veľmi vyhľadávaným strediskom hazardu. Dokonca vraj Rakúšania k nám chodia hrať hracie automaty až z Viedne kde sú kasína zakázané a jediné čo je povolené je stávkovanie na športové zápasy !! Súčasný primátor mesta Ivo Nesrovnal dokonca uvažuje o určitom obmedzení výherných automatov v klasických herniach v meste, po vzore Brna. Išlo by zrejme o zamedzenie hrania po určitej nočnej hodine. Podľa Nesrovnala totiž ľudia v noci strácajú zábrany a dokážu potom na herných automatoch prehrať astronomické sumy. Tomuto zákazu by však mala prebiehať verejná diskusia, je teda možné že v dohľadnej dobe uvidia Bratislavčania petíciu, pod ktorú sa môžu podpísať v prípade, ak nechcú herne s kasínami v ich hlavnom meste.

Zamedzenie hazardu v kamenných kasínach je však podľa odborníkov dvojsečná zbraň, hlavné mesto totiž ročne získava z kasín zhruba 4.500.000 € o ktoré by potom prišlo, ba čo viac, ako odborníci upozorňujú, hazard by sa potom presunul na Internet a ľudia by viac začali hrať hracie automaty zdarma na Internete v dôsledku čoho by samozrejme mesto prišlo o milióny Eur. Pre porovnanie podobnú čiastku štyri a pol miliona dajú naši páni ročne na podporu športu. Podľa denníka Plus7dní by išlo by teda o dosť výraznu stratu už aj tak dosť zadĺženého hlavného mesta, ktoré sa v roku 2015 potýka s veľkými finančnými problémami.

Nech by sa už na magistráte rozhodli hocijako, dôležité bude aby sa k výherným prístrojom nedostali ľudia pod 18 rokov, a aby ľudia hrali zodpovedne a rozumne. Patologická hráčska závislosť je totiž jedna z najsilnejších nelátkových závislostí podľa MudR.Lubomíra Okruhlicu z www.CPLDZ.SK

 

 

Comments are closed.