Ak zvažujete pôžičku, toto si radšej najprv dobre prečítajte!

vyhodne pozicky V tomto článku vám prinášame prehľad všetkých pozitívnych a negatívnych stránok nebankovej pôžičky. Pokiaľ neviete čo nebanková pôžička je, ste zrejme šťastný človek ktorý si nikdy nepotreboval požičať od nebankovky, alebo jednoducho máte dobrú prácu a tým pádom aj bonitu a požičia vám hociktorá banka.

 

POZITÍVNE STRÁNKY NEBANKOVÝCH PÓŽIČIEK

  • Väčšinou nepotrebujete žiadne záruky ode rodiny alebo od priateľov ktorí by sa stali vašimi veriteľmi
  • Negatívne úverová história nie je prekážkou ! Peniaze dostanete aj keď ste predtým niekomu nezaplatili včas, väčšina nebankoviek totiž vôbec nepozerá do úverového registra
  • Výhodné pre tú časť populácie Slovenska, ktorá má nízke príjmy a teda nedokáže si zaobstarať peniaze na prežitie iným spôsobom ako pôžičkou aby tým vykryla dieru v domácom rodinnom rozpočte, tomu sú prispôsobené aj podmienky takéhoto úveru to znamená že musíte očakávať vyššiu úrokovú mieru zhruba od 11% p.a. a viac.. je to samozrejme viac ako v banke.

NEGATÍVNE STRÁNKY NEBANKOVÝCH PÓŽIČIEK

  • Veľmi vysoká miera úrokov (aj keď mnohé štáty majú zákony proti úžere, ktoré limitujú maximálnu výšku úrokov, firmy poskytujúce tieto pôžičky sa vynašli a okrem úrokov im zvyšok zaplatíte ako takzvané poplatky za poskytnutie úveru. Preto si vždy prečítajte tzv. RPMN kde už sú zahrnuté všetky poplatky.
    Branie takýchto úverov sa môže pre ľudí stať silno návykové. Vzhľadom k tomu, peniaze sú ľahko dostupné, je tu menšia motivácia k šetreniu a ľudia majú takisto často problém sa zrieknuť určitých výdavkov, pretože si na ne ľahko požičajú znova a znova.
    Takýto úver vám určite nezlepší vašu úverovú históriu  – nesplácanie požičaných peňazí sa samozrejme premietne, a dlžník sa tak dostane  na čiernu listinu čo do budúcnosti znamená že nedostane lepšie úroky od banky ani keby si našiel lepšie platenú prácu. Platia tu teda tvrdé podmienky, ktoré treba zvážiť pred požičaním.

 

Ako sa vyvarovať požičaniu peňazí

Najprv sa snažte zistiť či peniaze skutočne potrebujete.. napríklad odložte kúpu nového LED TV pokiaľ starý ešte funguje.. Požičajte si na veci ktoré Vám budú zarábať peniaze napríklad na auto na podnikanie

Požičajte si od rodiny a známych, dostanete lepší úrok

Overte si či je nebankovka seriózna a solventná, napríklad Provident  pôžička je veľmi populárna a ľudia si ju chvália. Rovnako sú populárne online pôžičky od Cetelemu alebo od Homecreditu.

Či sa nám to páči, a či nie, nebanková pôžička online je veľmi jednoduchým riešením rodinnej finančnej krízy. Požičiavanie si peňazí za vysoký úrok vždy na Slovensku bolo, a zrejme ich objem bude naďalej rásť veď podľa odhadov NBS narástol objem požičaných peňazí v roku 2014 o 28% v porovnaní s rokom 2013!

 

Veľa šťastia!

Comments are closed.